ظرفیت و امکانات ‌پایانه تمرچین افزایش می‌ یابد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به ظرفیت خوب پایانه تمرچین گفت: در صدد افزایش ظرفیت و امکانات پایانه تمرچین هستیم.

پیمان آرامون در نشست خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به اینکه حدود ۶ ماه از انتصاب وی در سمت مدیرکلی سپری شده است، اظهار داشت: با برنامه‌ریزی انجام شده، ۴۵۰ میلیارد تومان از اعتبارات اداره کل راهداری و حمل و نقل استان جذب شد و هیچ ریالی از اعتبارات به تهران برگشت داده نشده، این به معنای جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات بوده و نیز هیچ بدهی از بابت حقوق کارکنان رسمی، قراردادی و شرکتی وجود ندارد.

وی، افزود: در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری ۱۴۷ کیلومتر از راه‌های روستایی آذربایجان‌غربی آسفالت و روکش آسفالت شده و مبلغ تمام شده به ازای هر کیلومتر ۱.۸ میلیارد تومان است. همچنین در ۸ ماه سال جاری ۳۲۲ کیلومتر آسفالت اعم از لکه گیری و روکش در نقاط مختلف استان اجرایی شده و خط کشی آسفالت در ۶ ماهه اخیر ۲ هزار و ۱۶۰ کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی صورت گرفته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی، با اشاره به اینکه ۱۲ هزار کیلومتر از راههای استان تحت تاثیر طرح راهداری زمستانی است، گفت: در طرح زمستانی ۱۷ راهدارخانه با ۸۴۸ راهدار در آذربایجان غربی فعال خواهند بود اما سن بالای ماشین آلات راهداری از جمله مشکلات موجود در این طرح است.

وی همچنین با اشاره به وجود بیش از ۱۲ هزار کیلومتر راه ارتباطی تحت تاثیر راهداری طرح زمستانی، یادآور شد: ۶۵۳ کیلومتر نقطه کوهستانی و برفگیر در استان داریم که شامل ۸۹ گردنه است.

آرامون با اشاره به دستورالعمل جدید وزارت راه و شهرسازی در خصوص روشنایی راه‌ها ابراز داشت: قبلا ۱۲۶ کیلومتر روشنایی داشتیم که در برخی نقاط شهری امکان ایجاد روشنایی برای ما وجود ندارد، همچنین با توجه به دستورالعمل وزارت راه و شهرسازی اعلام شده که فقط در گردنه های مه گیر و برف گیر باید روشن بوده و در تلاش برای تامین روشنایی تمام گردنه های استان هستیم.

وی با تاکید بر اینکه آذربایجان غربی ۵ پایانه رسمی دارد، عنوان کرد: در پایانه مرزی سرو مطالعات جامعی انجام و ۳۰ هزار مترمربع به مساحت زمین آن اضافه شده که با برآورد اعتبار ۱۷ میلیارد تومان سعی داریم تا دیوارکشی آن انجام و محوطه پایانه وسعت یابد، دستگاه ایکس ری هم به آن اضافه خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی، ادامه داد: دولت در پایانه مرزی رازی ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده تا ده هزار متر مربع به سالن های مسافری و باری افزوده شود و کاملا جدا از هم باشند.

وی با اشاره به ظرفیت خوب پایانه تمرچین، بیان داشت: در صدد افزایش ظرفیت و امکانات پایانه تمرچین هستیم که داخل پایانه مسجد، اورژانس، محل استراحت مسافرین، پایگاه امداد و نجات و … در آن تعبیه شود تا طی ۲۰ سال آینده پاسخگوی نیاز مسافران باشد.

آرامون با اشاره به استفاده از ظرفیت پایانه تمرچین در اربعین سال جاری، بیان داشت: برای اولین بار در سال جاری در سفر اربعین پایانه تمرچین را مهیای عبور زائران کردیم که روزانه ۲ هزار نفر تردد داشت و حتی این تردد مسافر در روزهای آخر به تعداد ۱۷ هزار نفر رسیده بود.

وی با بیان اینکه پلدشت جزو پایانه های بدون مشکل است، بیان داشت: پایانه کیله سردشت به زودی به ششمین پایانه استان تبدیل خواهد شد.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان