آب شرب شهری استان آذربایجان غربی جزو آب‌های باکیفیت کشور است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: از نظر کیفیت آب شرب تحویلی به مشترکین جزو استان های پیشرو در کشور هستیم.

به گزارش اورنا نیوز، محمد اشرفی با اعلام اینکه از نظر میکروبی و کلر باقیمانده آب شرب شهر‌ها و روستا‌های استان تحت پایش و آزمایش‌های مستمر قرار می‌گیرد، اظهار داشت: استان آذربایجان غربی مجهز به آزمایشگاه‌های آب و فاضلاب کاملا پیشرفته و مرجع می‌باشد که وجود این آزمایشگاه‌ها باعث شده با انجام آزمایش‌های مستمر و دوره ای، آب شرب تولیدی از درجه استاندارد بالایی برخوردار باشد.

وی گفت: در اثر این آزمایش‌ها و پایش وضعیت آب موجود در شبکه‌های توزیع، شاهد مطلوبیت فراتر از شاخص‌های ملی و بین المللی؛ میکروبی صددرصدی و کلر باقیمانده به میزان بیش از ۹۹/۵ درصد در شهر‌ها و مطلوبیت بیش از ۹۷ درصدی در روستا‌ها باشیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی در خصوص اجرای طرح‌های آبرسانی برای تامین آب شرب سالم و پایدار در روستا‌ها اظهار کرد: در این راستا و در قالب جهاد آبرسانی، عملیات اجرایی تامین آب شرب بهداشتی و پایدار در سطح ۳۷۹ روستا با مشارکت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در حال اجرا است.

اشرفی اعتبار پیش بینی شده برای این طرح‌ها را ۹۶۶ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: قرارداد‌های دوم و سوم نیز در حال پیگیری هستند تا نسبت به ارتقا کیفیت آب مابقی روستا‌های استان نیز اقدام گردد.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان