۴۲۰۰ گروه جهادی در سراسر استان آذربایجان غربی فعالیت دارند

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی گفت: ۴ هزار و ۲۰۰ گروه جهادی در استان فعال هستند و نسبت به محرومیت زدایی و فعاایت‌های جهادی اقدام می‌کنند.

سردار حبیب شهسواری صبح امروز در همایش طلایه داران جهادگر عرصه محرومیت زدایی، اظهار داشت: جهاد سازندگی هم در میان مردم و هم در دفاع مقدس شاهکارهای بزرگی را خلق کرد.

وی، افزود: هر زمان که ضربان تنظیمی کشور به‌عنوان نبض سلامتی جامعه به خطر افتاده، هرکجا سیل و زلزله در کشور اتفاق افتاده همه ذهن ها دنبال بسیج سازندگی بوده و بسیج سازندگی کلید حل مشکلات مردم بوده است.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، گفت: بسیج سازندگی به سرمایه و خزائن ارزشمند مردمی متصل است و تقویت آن همواره ادامه خواهد داشت هر زمان آرم بسیج سازندگی در پشت جهادگران حک شده است مایه روشنی و امیدواری مردم بوده است.

وی ابراز داشت: فعالیت ۴۲۰۰ گروه جهادی در آذربایجان غربی در واقع ۴۲۰۰ خیمه و‌ پناهگاه محکم برای محرومان هستند، ما برای مردم هستیم و با مردم خواهیم ماند.

سردار شهسواری، با اشاره به اینکه در استان ۲۵ نفر شهید کرونایی داریم، افزود: بسیجیان در درمان کرونا، در تغسیل و تدفین اموات کرونایی در خط مقدم کرونا بودند و در واقع معجزات بزرگی توسط شما بسیجیان رقم خورد.

وی تاکید کرد: شما بسیجیان ذو ابعاد هستید و هر کجا سیل، زلزله، ساخت خانه محرومان، خانه بهداشت، مسجد، مدرسه و … لازم باشد برای مردم محروم پا در رکاب بوده اید.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، گفت: بسیج سازندگی به سرمایه و خزائن ارزشمند مردمی متصل است و همواره با مردم و برای مردم خواهد ماند.

 ‌اجرای پروژه آبرسانی در ۳۷۹ روستای آذربایجان‌غربی

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه شهداء هم در این برنامه، گفت: پروژه آبرسانی با زیرپوشش قرار گرفتن ۳۷۹ روستا در استان اجرا می شود.
سرهنگ احمد رحمانی اظهار داشت: یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای بزرگترین پروژه آبرسانی کشور تخصیص یافته که ۳۷۹ روستا را زیر پوشش قرار می دهد.

وی ضمن ابراز خشنودی از اینکه جوانان استان از روحیه کار جهادی و خدمت به هم نوع برخوردار هستند، ادامه داد: گروه های جهادی هر موقع احساس نیاز کنند، میدان دار هستند و حتی قبل از فراخوان نیز وارد عمل می شوند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، یکی از تدابیر حضرت امام فرمان را تشکیل جهاد سازندگی عنوان کرد و ضمن ابراز تاسف از انحلال آن به واسطه یک تصمیم اشتباه گفت: بعدها با فرمان مقام معظم رهبری این مجموعه از دل بسیج رشد و نمو یافت.

وی بیان کرد: بسیج سازندگی بزرگترین تشکل مردمی کشور و جهان به شمار می رود، چر که در تمام عرصه ها حضور دارد و بزرگترین پروژه محرومیت زدایی به این مجموعه سپرده شده است.

رحمانی اضافه کرد: سال گذشته ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به این مجموعه اختصاص یافت که در این راستا به ۱ هزار نفر تسهیلات اشتغال پرداخت شد؛ امسال نیز با استاندار جهادی استان رایزنی شد، پس ۴۰۰ میلیارد تومان به بسیج سازندگی اختصاص یافته است، که در بین شهرستان ها توزیع می شود.

وی اظهار کرد: تعداد گروه های جهادی جهش ۱۰ برابری داشته است، بهمن ۹۸ حدود ۴۱۰ گروه جهادی در استان وجود داشت ولی در دو سال و نیم گذشته به ۴ هزار و ۲۰۰ گروه افزایش یافته است، که رتبه اول کشور را در این زمینه کسب کرده ایم و چندین بار گروه های جهادی استان به عنوان الگوی برتر انتخاب شده اند.

رئیس بسیج سازندگی سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، ضمن اشاره به اینکه گروه های جهادی متخصص و واکنش سریع در استان ما تشکیل شده است، ادامه داد: جهادگران جوان و توانمند ما آماده هستند در کمترین زمان به مناطق موردنیاز اعزام شوند.

وی از توزیع قیر رایگان در استان برای آسفالت مناطق محروم خبر داد و بیان داشت: قیر مورد نیاز از کارخانه‌های استان تهیه می‌شود.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان