اعزام زائران از مرز تمرچین استان آذربایجان غربی ۱۴ شهریور آغاز می‌شود

سخنگوی ستاد اربعین حسینی آذربایجان‌غربی گفت: عبور زائران اربعین حسینی از مرز تمرچین از ۱۴ شهریورماه امسال به صورت رسمی آغاز می‌شود.

علی رزازی اظهار داشت: با مذاکرات و پیگیری‌های استاندار آذربایجان‌غربی، مرز تمرچین در سال جاری برای عبور زائران اربعین حسینی تعیین و آماده شده است.

وی با اشاره به بازدید و نظارت میدانی استاندار آذربایجان‌غربی از مرز تمرچین و مسیر تردد زائران در اقلیم کردستان عراق، افزود: مسئولان دستگاه‌های متولی به صورت مستمر بر روند تدارک امکانات جهت استقبال شایسته از زائران عاتبات عالیات در مرز تمرچین، نظارت دارند.

سخنگوی ستاد اربعین حسینی آذربایجان‌غربی‌، با تاکید بر اینکه هیچ‌گونه مشکلی برای عبور زائران اربعین از مرز تمرچین نخواهیم داشت، گفت: با برنامه ریزی های انجام شده، زائران عتبات عالیات پس از عبور از مرز تمرچین و شهرهای اربیل و کرکوک به بغداد خواهند رسید.

وی همچنین با بیان اینکه مرز تمرچین مسیر تردد زائران اربعین را تسهیل و کوتاه کرده، ابراز داشت: با ساماندهی و بسیج امکانات استان، تمامی اقدامات برای تامین امنیت و تسهیل تردد زائران عتبات عالیات انجام شده است.

رزازی در ادامه با اشاره به اهتمام مسئولان استان جهت تامین مسیر ایمن و حمل و نقل آسان برای زائران عتبات عالیات، تصریح کرد: دوشنبه ۱۴ شهریور ماه ۱۴۰۱ عبور زائران اربعین حسینی از مرز تمرچین به صورت رسمی آغاز خواهد شد.

وی توجه زائران عتبات عالیات به اطلاعیه های ستاد اربعین را نیز ضروری دانسته و اذعان داشت: روند اعزام زائرین اربعین از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۱۸ عصر از مرز تمرچین و حاج عمران بوده و برای بازگشت نیز مرز تمرچین به صورت ۲۴ ساعته پذیرای زائران حسینی خواهد بود.

سخنگوی ستاد اربعین حسینی آذربایجان‌غربی‌، در پایان با اشاره به اینکه پارکینگ هایی در پیرانشهر برای پارک خودروهای زائران اربعین آماده شده، خاطرنشان کرد: تدابیر کامل بهداشتی و درمانی و مواکب حسینی در مسیر تردد در داخل آذربایجان غربی و اقلیم کردستان عراق پیش بینی شده و زائران عزیز نیز اطلاعات لازم در خصوص مواردی چون تهیه دینار، داروهای مجاز و … را از هم اکنون کسب کنند.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان