مشکل واردکنندگان کامیون‌های کشنده از مرز بازرگان حل شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی از حل مشکل واردکنندگان کامیون‌های کشنده از طریق مرز بازرگان خبر داد.

به گزارش اورنا نیوز، جواد کرمی در تشریح این خبر اظهار کرد: به دنبال سفر وزیر کشور به آذربایجان‌غربی، تاکید وی به رفع مشکل و دستور ویژه استاندار برای حل مشکلات واردکنندگان کامیون‌های کشنده از مرز بازرگان و مذاکرات انجام یافته با طرف ترکیه‌ای اقدامات ویژه‌ای در این خصوص صورت گرفت.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به ماموریت فرماندار ماکو برای سفر به ترکیه و دیدار با والی آغری و قول مساعد طرف ترکیه‌ای در خصوص پیگیری از دولت و پیگیری های گمرک جمهوری اسلامی ایران افزود: بر اساس اعلام رسمی گمرک ترکیه، به زودی ضمن رفع مشکل، نیازی به حمل کریری نخواهد بود.
کرمی ادامه داد: تمامی واردکنندگان کشنده‌ها که مراحل ثبت سفارش و تخصیص ارز آن‌ها صورت گرفته، از پایان هفته جاری می‌توانند بدون نیاز به حمل کریری، کشنده‌های خریداری شده را به گمرکات آذربایجان‌غربی وارد کنند.
وی اضافه کرد: در خصوص سایر واردکنندگان نیز که بدون ثبت سفارش یا تخصیص ارز نسبت به خرید و انتقال کامیون‌های کشنده به پشت مرز ایران اقدام کرده‌اند، پیگیری‌های لازم توسط استانداری در حال انجام است که اطلاع‌رسانی لازم صورت خواهد گرفت.
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان